שרתים

 הקמת עסק רציני באינטרנט מצריכה אירוח שרת או שרתים. שוק האינטרנט הולך ומתפתח ועימו מופיעים ספקים רבים של שרתים באינטרנט - שרתים יעודיים או שרתים וירטואליים. בעל העסק צריך היום לגלות הבנה די מעמיקה בתחום שרתים, על מנת לדעת ולבחור נכון איזה סוג של שרת ושל שירות מתאים לו.

 
ההבדל העקרוני והבסיסי בין שרתים וירטואליים לבין שרתים יעודיים הינו בסוג המערכות שהם יכולים לשרת:
 
שרת וירטואלי הינו שרת הבנוי על עקרונות הוירטואליזציה, בעזרתה יוצרים על גבי מכונה פיזית אחת מספר שרתים ומחלקים אותם בין הלקוחות. כל אחד ממהלקוחות מקבל רק חלק או הקצאה של המשאבים המגיעים לשרת. כלומר, אלו שרתים שרוחב הפס שלהם משותף למספר לקוחות ומכך גם משאבי המכונה הפיזית.
 
שרתים יעודיים, כשמם כן הם, מיועדים ומוקדשים ללקוח אחד בלבד, המקבל רוחב פס ידוע ומוסכם מראש (כיום 5Mbps מינימום) ומשאבי מערכת משלו. הלקוח יכול לבחור, בהתאם לסוג היישום שהוא מתכוון להפעיל באינטרנט, האם הוא רוצה מכונה עם מעבד בודד או יותר, כמה דיסקים או נפח אחסון הוא צריך, האם הדיסקים צריכים להיות מהירים (SAS) או שהוא יכול להסתפק בדיסקים סטנדרטיים מסוג SATA.
 
שרת וירטואלי יהיה תמיד שירות של השכרת שרת, בתשלום חודשי. שרת ייעודי ניתן להתקשרות בעסקת השכרת שרת (עם או בלי תקופת התחייבות) או בעסקה לרכישת שרת. שרתים יעודיים מאפשרים גם אופציה של רכישה עצמית של שרת ואחסון בחוות שרתים. שירות זה, המכונה Co-Location (אחסון שרתים) גובה תשלום בגין שטח אחסון שרת, עבור תשתיות חוות שרתים - תקשורת רחבת פס, חשמל, מיזוג אויר מיוחד, רצפה צפה, מערכות כיבוי אש, אבטחת מידע וכיו"ב.
 
מאמרים אחרונים

קישורים
שרתים | מפת האתר
אירוח שרתים ייעודיים - השכרת שרתים רק באינטרספייס !