קידום אתרים, רישום דומיין ומה שביניהם ...

תחילת פעילות עסקית באינטרנט היא רישום שם דומיין. שם דומיין הנו הכתובת, השם ותעודת הזהות של העסק שלכם באינטרנט.

לבחירת שם דומיין לעסק החדש יש השפעה מכרעת על מיתוגו וחשוב מכל על קידומו במנועי חיפוש. המשך המאמר, יסביר על ההשלכות של בחירת שם דומיין על קידום אתרים במנועי חיפוש וגוגל במיוחד.

בנוסף, לאחר שחיפשתם ומצאתם  שם דומיין שבו אתם מעוניינים, עליכם לוודא ששם הדומיין אינו מפר זכויות יוצרים, פטנט או זכות קניין רוחני. אם אינכם בטוחים בכך, רצוי להתייעץ עם עו"ד המתמחה בנושא.
 

קידום אתרים בגוגל

מבחינת קידום אתרים במנועי החיפוש יש חשיבות לכך ששם הדומיין תהיה מילה בעלת משמעות רלוונטית לאתר שלכם. כלומר, אם האתר שלכם עוסק באחסון אתרים, אזי webhost.co.il נותן יתרון משמעותי לקידום דומיין במנועי חיפוש בקטגוריה אחסון אתרים. מנוע חיפוש גוגל יודע לתרגם אחסון אתרים ל web hosting

סיומת דומיין

מדוע עדיף לאתר בעברית להשתמש בדומיין עם סיומת ישראלית? : רוב התנועה לאתרים ישראלים מגיעה מגוגל, עם דגש על גוגל ישראל. קידום אתרים של דומיין ישראלי מעניק נקודות זכות לאתר בגוגל ישראל ומגדיל את הסיכויים שהאתר יופיע במיקום ריאלי בתוצאות החיפוש.


וותק דומיין

מי שעשוי להביא חלק ניכר מהתנועה לאתרכם הינו מנוע החיפוש גוגל. לכן מאפיינים של קידום אתרים המוזכרים לאורך המדריך צריכים להוות שיקול מרכזי בבחירת דומיין. מסתבר שאחד השיקולים החשובים במיקום אתרים ע"י מנוע החיפוש הינו הוותק של הדומיין - התקופה בה הדומיין היה רשום ופעיל. לכן, לפעמים עדיף לרכוש שם דומיין ותיק ממחזיק דומיין קיים שלא עושה בו שימוש בתוספת מחיר, תוספת שתשלם את עצמה.
 

דומיין בעברית

דומיין בעברית הינו דומיין שנכתב בעברית אולם סיומת הדומיין היא באנגלית והינה סיומת בינלאומית com או net. דומיין בעברית ייראה כך: דומיין—-בעברית.com כאשר שם הדומיין מקודד ומתורגם לפי תקן IDN לתווים באנגלית ויראה כך: xn-----zldagm2aae7bn3b5e3a.com

דומיין בעברית משמש בעיקר למטרות קידום אתרים בגוגל מכיוון  שגוגל מקדם  אתרים במילות חיפוש המופיעות בשם הדומיין, ובכתובת האינטרנט (URL).
למידע מורחב אודות דומיין בעברית

עוד על קידום אתרים

מאמרים אחרונים

קישורים
- קידום אתרים
רישום דומיין | מפת האתר
קידום אתרים, רישום דומיין - להגיע לראש תוצאות החיפוש