מחשוב ענן

מחשוב ענן הוא מונח כללי הקשור לאספקת שירותי אונליין דרך האינטרנט. שירותי ענן מחולקים באופן כללי לשלוש קבוצות : תשתית כשירות ( IaaS ) , פלטפורמה כשירות (PaaS ) תוכנה כשירות (SaaS ) .

מחשוב ענן נקרא כך, בהשראת מודל ענן המשמש מאז ומעולם כדי לייצג את האינטרנט. שירות ענן יש מאפיינים יחודיים המבדילים אותו מן שירותי אחסון אתרים או שרתים הסטנדרטים. שירותי ענן מסופקים לפי צורך, הם גמישים והיתרון החשוב שהשירות מנוהל באופן מלא על ידי ספק שירותי מחשוב ענן.

ההתפתחות הטכנולוגית בתחום וירטואליזציה של שרתים ומחשוב מבוזר, יחד עם שיפור מהירות הגישה לאינטרנט, האיצו את החדירה של שירות מחשוב ענן.

מחשוב ענן תשתית כשירות

מחשוב ענן יכול להיות פרטי או ציבורי. ספק מחשוב ענן ציבורי מוכר שירותים לכל גולש באינטרנט. מחשוב ענן פרטי הוא רשת מחשוב יעודית או מרכז נתונים אירגוני שמספק שירותים למספר פרוייקטים או מחלקות בארגון.

בשעה שארגון משתמש במשאבים של ענן ציבורי כדי ליצור ענן פרטי משלו , התוצאה נקראת ענן פרטי וירטואלי.

כאשר במחשוב ענן פרטי כמו שקורה לפעמים מצרפים שרתים יעודיים לענן הוא נקרא מחשוב ענן היברידי.

בכל מקרה, אם זה מחשוב ענן פרטי או ציבורי , המטרה של מחשוב ענן היא לספק גישה נוחה מהירה ומנוהלת עם יכולת להרחבה דינמית של משאבי מחשוב.

מחשוב ענן PCI DSS

מחשוב ענן PCI DSS הוא דוגמא למחשוב ענן תשתיתי פרטי שהוגדר ונבנה בהבנה של צורכי אבטחה של אתרי סחר אלקטרוני. מחשוב ענן PCI DSS מאפשר מנגנוני ואפליקציות אבטחה לפי דרישת חברות האשראי.

מחשוב ענן הכולל תמיכה תשתיתית מנוהלת יחסוך זמן הוצאות חד פעמיות וקבועות בצורה ניכרת ומאפשר לאתרי סחר אלקטרוני להתרכז בשווק ובמכירות ולא בתשתיות.

מאמרים אחרונים

קישורים
מפת האתר
מחשוב ענן המתקדם בישראל