דומיין בעברית

קצת היסטוריה

 עד לפני שנת 2001 לא היתה אפשרות לעשות כל שימוש בשם דומיין בעברית. עד לאותה התקופה דפדפני האינטרנט לא תמכו בתקן העונה לשם IDN - Internationalized Domain Name. תקן זה מציין דומיינים המכילים אחת או יותר תווים שאינם תווי ASCII. על בסיס התקן IDN, שיושם עוד בשנת 1998, הוקמה מערכת העונה לשם IDNA - Internationalizing Domain Names in Applications. אותה מערכת מאפשרת לזהות את התווים המיוחדים בעברית ובשפות אחרות, ולהמיר אותם לתווי ASCII רגילים בהם משתמשים לכתובות אינטרנט סטדנרטיות.
 
כאמור, חוסר היכולת של אותם דפדפנים לתמוך בתקן IDN באותה התקופה לא הותיר לאלו המבקשים לבצע קניית דומיין ברירה, אלא לבצע רישום דומיין כתעתיק לטיני - המרת השם כאיך שהוא נשמע תוך שימוש באותיות לטיניות.
לדוגמה, לו בעל עסק מסויים שעונה לשם "מזללה" היה מעוניין לרשום דומיין, היה הוא רושם את אותו דומיין כ- Mazlela.com

רישום דומיין בעברית

כיום כל דפדפני האינטרנט הזמינים לרשות הציבור תומכים בתקן IDN. לשמחתנו, בימנו אנו, במקום לבצע רישום דומיין Mazlela.com, ניתן לבצע רישום דומיין בעברית - www.מזללה.com
 
בעל עסק או כל אדם פרטי המעוניין לרכוש דומיין בעברית יכול לעשות זאת בקלות רבה, בדיוק כשם שהוא יכול לרשום כל דומיין עם סיומת .com, .net או .org 

נוחות, קידום אתרים, ונגישות

הפופולאריות המתמשכת של רישום דומיינים בעברית מתעצמת מיום ליום, ולא בכדי. דומיין בעברית טומן בחובו יתרונות גדולים ובלעדיים:
  • נוחות ונגישות- אין יותר צורך לאיית! פשוט אומרים את שם הדומיין בעברית!
    בעל אתר המעוניין להפנות אנשים לאתר המורכב מאותיות עבריות סוגר מעגל של נוחות ופשטות. הגולשים כותבים את שם הדומיין בשפת האם שלו. הקלדת שם דומיין בעברית גם תפחית משמעותית הקלדות שווא וטעויות איות וגם תעניק נוחות מירבית למשתמש הישראלי.
  • קידום אתרים באמצעות דומיין בעברית - מצעות דומיין בעברית ניתן למקד את מנועי החיפוש על מילת מפתח מסויימת. על פי ניסויים שבוצעו בעבר, הוכח שהשימוש במילות מפתח בתוך הדומיין משפיעה בצורה קיצונית על הדירוגים של האתרים בגוגל ובשאר מנועי החיפוש. שם דומיין התואם לתוכן האתר מגדיל את הסיכויים להתברג במיקומים גבוהים בתוצאות החיפוש של גוגל.

 חדש - קניית דומיין בעברית

מאמרים אחרונים

קישורים
- מדריך קניית דומיין
דומיין בעברית | מפת האתר
דומיין ממליצה על דומיין בעברית לשם קידום אתרים במנועי חיפוש